Park rozrywki Universal Studios


Load More


Universal Studios, to park rozrywki znany na całym Świecie. W USA są dwa parki. Jeden w Orlando, jeden w Los Angeles. Mieliśmy okazję odwiedzić oba, część atrakcji się powtarza. Park w LA jest dużo większy, dlatego na nim się skupimy. 

Universal Studios – park rozrywki, w którym każdy poczuje się jak dziecko.

W parku każdy znajdzie coś dla siebie. Spędzenie dnia w parku rozrywki Universal Studios gwarantuje świetną zabawę dla dzieci, dla dorosłych i dla całych rodzin. 

Atrakcje w Universal Studios

Do dyspozycji gości w parku są przejażdżki rollercoasterami, pociągami tematyczne z danych filmów/ bajek np. Transformers, Simpsons, Minionki 3D ride, King Kong, Jimmy Fallon, nawiedzony dom. Krótki film Shrek w kinie 5D. Wystawa samochodów z filmu Fast and Furious, a nawet auta Flinstonów 😉

Można przenieść się też do Hogwartu, podążać śladami Harrego Pottera, przez ulicę Pokątną, bank Gringotta, przez przejazd pociągiem Hogwarts Express, który można wsiąść na peronie 9 i 3/4 (ta opcja możliwa jest tylko w Universal Orlando, pociąg przemieszcza się między parkami Universal i Island Adventure, żeby wsiąść do pociągu należy zakupić bilet 2-Park 1-day w cenie $170 zamiast $115 za jeden park; ceny biletów do Universal Los Angeles opisane poniżej)

Bardzo ciekawa atrakcja, której nie ma w Orlando to legendarne Studio Tour. Jest to przejazd kolejką przez studio, gdzie było nagrywanych mnóstwo filmów, seriali. Pokazy efektów specjalnych, oglądanie specjalnie zbudowanych miasteczek np. miasteczko z filmu Grinch, osiedle domów z serialu Gotowe na wszystko, miejsca z filmu Bruce Wszechmogący. Można zobaczyć atak rekina ludojada z filmu Szczęki, oraz symulacja powodzi, gdzie w zbudowanym miasteczku nagle woda zaczyna się wylewać, zalewać ulice i domy. To wszystko na żywo, nie na ekranie. Wrażenia niepowtarzalne. Pociąg przejeżdża też koło hangarów w których nagrywane są różne programy i show telewizyjne. Jeśli coś jest nagrywane w danym momencie zawsze o tym informują. Można zobaczyć pracowników kręcących się między studiami i zaparkowane drogie auta. 

Dostępny jest również Universal City Walk, gdzie mieści się wiele sklepów z pamiątkami, restauracji oraz kin.

Jeśli będziecie w Universal Studios w Orlando, po całym dniu szaleństw warto iść na obiad do Hard Rock Cafe Orlando. Jest to największy Hard Rock na Świecie. Mieści się tuż obok wejścia do parku 🙂

Lokalizacja w Los Angeles

100 Universal City Plaza
Universal City, CA 91608.

Dojazd:

  • autem – na miejscu dostępny parking w cenie miedzy $20 a $50 w zależności który to parking, jedne są bliżej drugie dalej.
  • metrem – stacja Universal City czerwoną linią metra MTA, po drugiej stronie ulicy od stacji metra kursują darmowe autobusy, zabierające turystów do Universal City Walk.

Bilety: 

Bilety można kupić w kasach biletowych lub na stronie internetowej. Polecam kupić bilety online, ponieważ pozwalają one na wejście na teren parku 30 minut przed ogólnym otwarcie bram, co pozwala uniknąć kolejek. Park otwierany jest o 9:00 rano, z biletem online na teren parku można wejść o 8:30.

Kolejki na atrakcje są bardzo duże, często stoi się w kolejce około 20 minut, żeby dostać się na daną atrakcję. Po drodze często są różne ekrany z animacjami, więc czas się nie dłuży, ale jeśli ktoś nie lubi czekać, istnieje możliwość kupienia Express Pass. O tym za chwilę. 

W związku z dużym zainteresowaniem, jeśli macie możliwość wyboru dnia, najlepiej wybrać się w środku tygodnia. 

Ceny biletów: 

  • 1 day General Admission (bilet wstępu do parku na jeden dzień) – $109 – $129 ( w zależności od dnia tygodnia) 
  • Universal Express ( bilet pozwalający na wejście 1 x na każdą z atrakcji omijając kolejkę) – $179 – $279
  • 2 day General Admission (bilet wstępu do parku na dwa dni) – $149 – $169

Mapa parku rozrywki Universal Studios

Papierowe mapy parku znajdują się bezpłatnie przy wejściu głównym 

Można też ściągnąć na telefon aplikację z mapą, rozkładem godzinowym show.

Wifi

Na terenie parku dostępne jest bezpłatne UNIVERSAL/ XFINITY wifi 🙂

Park rozrywki Universal Studios – to jest must-see!

Universal Studios znajduje się na naszej bucket list. Odwiedzając Florydę lub Kalifornię zdecydowanie warto zatrzymać się w tym parku rozrywki. Rozwiązania technologiczne robią wrażenie, a mnóstwo kolorów, animacji oraz interaktywnych rozwiązań powoduje nieustanny uśmiech na twarzy.

Odwiedzając park rozrywki Universal Studios każdy poczuje się jak dziecko i spędzi tam niezapomniane chwile. W końcu każdy z nas oglądał wiele produkcji Universal Studios!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.