Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia! – Najciekawsze rzeczy w USA

Z tymi marzeniami jest trochę tak, że każdy je ma, ale często nie robi nic w kierunku by te marzenia realizować. Człowiek doskonale potrafi oszukiwać samego siebie, że te wielkie plany kiedyś zrealizuje. Jednak czas leci nieubłaganie… Pogrążamy się w przyziemnym codziennym życiu odwlekając realizację planów na później. I nagle przychodzi dorosłość, stabilizacja, potem potomkowie, starość, i człowiek uzmysławia sobie, że nic z tych marzeń nie wyszło… Smutne, prawda? Ale często prawdziwe.

My postanowiliśmy te nasze wielkie plany zrealizować. Chęć spełnienia marzeń popchnęła nas do rozpoczęcia dalekich podróży, zrodziła w nas ogromną miłość do Stanów Zjednoczonych. To też spowodowało, że powstał ten post, w którym wymieniliśmy najciekawsze rzeczy w USA, które zamierzamy zrobić.

Jak można zauważyć kierunek USA najczęściej pojawiają się na naszym blogu. Choć pojawią się też wyjazdy bliższe, jednak naszym największym marzeniem i celem jest odwiedzenie wszystkich stanów. Lista jest długa bo wszystkich jest łącznie 50. Kontynentalnych Stanów jest 48 plus dwa oddzielone czyli Alaska i Hawaje. 

Jako ciekawostkę wspomnę, że Alaskę Stany Zjednoczone kupiły od Rosji w drugiej połowie XIX wieku za przysłowiową butelkę wódki ( 7,2 mln $). 

Największym Stanem jest wspomniana wcześniej Alaska, najmniejszym Rhode Island. Najbardziej zaludnionym jest Kalifornia, a najmniej Wyoming.


I właśnie wszystkie planujemy odwiedzić. Duże, małe, turystyczne, nieturystyczne.


Najciekawsze rzeczy do zrobienia w USA

Ostatnio Marcin wziął udział w konkursie facebookowym zorganizowanym przez blogerów podróżniczych Geeki Podróżniki, z nagrodą ufundowaną przez Before We Get Old. Udało się! Kreatywnie odpowiadając na pytanie konkursowe zgarnęliśmy mapę korkową USA z pinezkami do zaznaczania odwiedzonych miejsc. 

Mapa jest już w naszych rękach, bardzo nam się podoba. Dlatego chcemy się nią z Wami podzielić, bo wracając do marzeń, zaznaczyliśmy tylko na niej stany, które już odwiedziliśmy. A pinezek będzie wkrótce przybywać 😉 

Stworzyliśmy też bucket list. Czyli lista obejmująca najciekawsze rzeczy w USA, które trzeba zrobić podróżując po Stanach. Niech będzie dla Was inspiracją do kolejnych podróży 🙂

Bucket List

Lista top rzeczy które trzeba zrobić będąc w USA: 


1. Pojechać do NYC w okresie Świąt Bożego Narodzenia, zobaczyć choinkę na Rockefeller Center, pojeździć na łyżwach w Central Parku, odwiedzić dzielnicę Dykker Hights na Brooklynie ✓

2. Odwiedzić miejsce upamiętniające Twins Tower World Trade Center i odwiedzić muzeum poświęcone tym wieżom ✓

3. Wjechać na Empire State Building i zobaczyć panoramę Nowego Jorku ✓

4. Odwiedzić Beverly Hills i zrobić trekking na górę Lee, gdzie widnieje napis Hollwyood w Los Angeles

5. Surfowanie na plaży w Kalifornii ✓

6. Zaliczyć przejażdżkę łódką Airboat na farmie aligatorów w Everglades National Park na Florydzie ✓

7. Obejrzeć zachód słońca na Key West na Florydzie

8. Zobaczyć Grand Canyon w stanie Arizonie ✓

9. Odwiedzić Las Vegas i zagrać w kasynie ✓

10. Zobaczyć wodospad Niagara Falls

11. Obejrzeć rodeo w Teksasie

12. Zjeść prawdziwe teksańskie BBQ

13. Pojechać na festiwal Coachella

14. Przejechać kabrioletem Route 66

15. Wspiąć się na Mount Whitney w Kalifornii

16. Przejechać most Golden Gate Bridge w San Francisco

17. Posłuchać muzyki na żywo w Red Rocks w Colorado

18. Posłuchać muzyki jazzowej na żywo w barze w Nowym Orleanie

19. Zrobić sobie selfie z faces of Rushmore w South Dakota

20. Zaliczyć plażowanie na Waikiki na Hawajach


Wiele przed nami 🙂 Ale marzenia się spełnia. Dlatego będziemy informować Was na bieżąco o kolejnych zaliczonych punktach z listy. 

Co Ty byś dodał/a do tej listy? Tych pięknych miejsc jest tak wiele, że ciężko wybrać tylko 20. My też nieustannie szukamy inspiracji 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.