Key West w jeden dzień – przewodnik


Load More


Na samym końcu Florida Keys czyli pięknych wysp połączonych drogą US-1 znajduje się Key West. Przepiękne miasteczko, gdzie koguty przekrzykują się nawzajem na ulicach, wzdłuż ulic znajdują się piękne malownicze domki, a Ty możesz poczuć się jak na Karaibach. W tym miejscu byliśmy już dwukrotnie i dwukrotnie byliśmy zauroczeni. Zatem jeśli szukasz pomysłu jak spędzić dobę na Key West to jesteś w dobrym miejscu. Przeczytaj, lub też ściągnij nasz mini Key West – przewodnik – i ruszaj w drogę ! 🙂

Przeklęte Key West

Będąc w Key West bez problemu zapełnisz sobie 2-3 dni pełne atrakcji. Ale już pewnie wiesz, że nie lubimy odpoczywać na wakacjach. Dlatego zawsze budzimy się o 7:00 by nie tracić dnia, zwiedzamy na maxa, a potem wracamy z wakacji padnięci. Ale szczęśliwi 🙂 A do najciekawszych miejsc wracamy po kilku latach.

Z Key West w naszym przypadku jest podobnie. Bo gdy raz przyjedziesz, to będziesz chciał tu wrócić.

Jak dotrzeć na Key West

cztery opcje:

key west przewodnik most 7 mil 1024x768 - Key West w jeden dzień - przewodnik
 • samochód najlepsza opcja. Piękna, malownicza droga Overseas Highway US-1 prowadząca na Key West to atrakcja sama w sobie. Jeśli chcesz więcej poczytać o Florida Keys to sprawdź nasz wcześniejszy wpis:
 • samolotza kilkaset zł można kupić bilet lotniczy np na American Airlines z Miami.
 • statekKey West jako jeden z przystanków rejsu np z Fort Meyers albo Naples,
 • autobusz Miami można wykupić zorganizowaną wycieczkę, ale to jest kiepski pomysł. Dlatego, że droga US-1 potrafi być mocno zakorkowana, a po drodze do Key West jest dużo ciekawy atrakcji. Więc zdecydowanie lepiej wypożyczyć auto.

Skupiamy się na opcji nr 1 jako najlepsza, najtańsza i najbardziej malownicza.

Parking w Key West

Jak już dojedziesz w okolice centrum to trzeba zostawić gdzieś auto:

 • bezpłatny parking w samym centrum sprawdzony przez nas, super lokalizacja
 • parkingi płatnewokół centrum jest ich dużo, ceny wahają się 20$-30$ za dobę
 • parkingi przy ulicach tutaj zwróć uwagę na kolor krawężnika i oznaczenia tabliczek. Ponieważ często miejsca są zarezerwowane dla mieszkańców (niebieskie krawężniki), lub widnieją zakazy parkowania (czerwone i żółte krawężniki)

Czym poruszać się po Key West?

Auto zostawione, to teraz w drogę 🙂 zakładając, że masz jeden dzień to warto wspomóc się rowerem.

Około 5 minut spacerem z parkingu na 326 Suthard St jest fajna wypożyczalnia rowerów – We cycle. Możesz wypożyczyć dość komfortowy rower za 15$/dzień.

Zwiedzanie

Plaże:
 • Fort Zachary Beach plaża położona najbliżej centrum, całkiem malownicza i przyjemna. Ponieważ jest to State Park, wstęp kosztuje kilka dolarów. Przy okazji można zrobić sobie krótki spacer po Fort Zachary i zobaczyć z bliska bazę lotnictwa wojskowego i US Navy.
 • Higgs Beach – Bardzo ładna plaża niedaleko Southernmost Point. Co więcej obok plaży znajdują się liczne budki z fast food’ami i ładne molo. Dobre miejsce do nurkowania.
 • Smathers Beach – piękna plaża, nieco oddalona od centrum, ale warto! Drobny biały piasek na tle palm kokosowych robi wrażenie
Miejsca warte uwagi:
 • Southernmost point – kolorowa boja, przed którą ustawiają się tłumy turystów by zrobić sobie zdjęcie i pomachać kolegom z Kuby, którzy oddaleni są o ok 150km.
 • Dom Ernesta Hemingwaya i latarnia – dla fanów literatury i historii oraz dla wszystkich ciekawych tego, jak żył autor „Stary człowiek i morze” gdy mieszkał na Key West. Za opłatą można wejść do domu i na latarnię morską.
 • Znak „0 mile” US-1 – miejsce, w którym zaczyna się droga US-1, która ciągnie się do stanu Maine. Jest to miejsce symboliczne, gdzie możesz zrobić ciekawe pamiątkowe zdjęcie.
 • Truman Little White House – czyli zimowa rezydencja byłego prezydenta USA, wstęp kosztuje kilkanaście dolarów.
 • Key West Ship Wreck Treasure muzeum – dwupiętrowe muzeum skarbów wyłowionych z okolic Key West.
 • Key West Art & Historical Society – przed budynkiem znajduje się bardzo ciekawy pomnik marynarza i pielęgniarki w objęciach.
 • Mallory Square – idealne miejsce by oglądać zachód słońca. Jeśli mamy być szczerzy to jest to jedno z piękniejszych zachodów słońca jakie widzieliśmy
 • Duval Street – wieczorem warto zrobić sobie spacer po Duval St, która dosłownie tętni życiem. Mnóstwo muzyki na żywo, knajp, sklepów pamiątkowych. Wszystko to sprawia, że Duval St ma niezapomniany klimat.
Jedzenie i puby:
 • Blue HeavenWyśmienita restauracja z biegającymi między stolikami kogutami. Z zewnątrz dość niepozorna, ale jedzenie przepyszne. Wieczorami gra muzyka na żywo, a na stolik czasem trzeba poczekać pół godziny.
 • Santiago Bodega’s Tapas – idealne miejsce na szybki lunch. My trafiliśmy na happy hours, więc ceny były przystępne. Jedzenie tu jest przepyszne.
 • Pepe’s – idealne miejsce na śniadanie czy szybki lunch. Niedroga, przyzwoita knajpka.
 • Sloppy Joe’s Pub – jeden z najbardziej kultowych pubów w Key West. Mocno zatłoczony wieczorami z muzyką na żywo.
 • Schooner Wharf Bar – nieco oddalony od Duval St., ale jest to dobre miejsce by usiąść, zjeść Conch Fritters, napić się piwa i posłuchać muzyki.

Kiedy jechać na Key West?

Sezon na Key West trwa od grudnia do marca. Wtedy ceny są wyśrubowane, a turystów jest najwięcej.

Huragany i ulewy na Key West pojawiają się co roku, szczególnie w miesiącach lipiec-wrzesień. Więc jeśli nie masz ochoty ryzykować i podporządkować swojego urlopu pogodzie, lepiej dopłacić i mieć pogodę gwarantowaną 🙂

Pamiętaj, by zabrać okulary i krem z filtrem, bo na Key West bywa upalnie!

A co jeśli masz więcej czasu i $$$ ?

Atrakcji i możliwości jest mnóstwo!

Na pewno warto popłynąć łódką „Yankee Freedom” do parku narodowego Dry Tortugas. Łódką można dopłynąć tam w niecałe 3h, zobaczyć Fort Jefferson, przy którym są przepiękne rafy koralowe. Niektóre wycieczki oferują właśnie pakiet z nurkowaniem. Warto skorzystać ! Koszt całodniowej wycieczki to 150-200$.

Zachód słońca można zobaczyć z żaglówki, która kotwiczy na czas zachodu na wodzie. Widok jest przepiękny. Pływanie po okolicach Key West kosztuje ok 80$

Samo Key West nie należy do tanich miejsc, jednak można nie wydając oszczędności spędzić bardzo owocnie dzień w tym mieście.

Dlatego przygotowaliśmy gotowy do druku czy do wysłania na telefon przewodnik, który poprowadzi Was za rękę, jak budżetowo spędzić dzień na Key West.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.