Coachella, gdzie i jak kupić bilety? Ile kosztują?


Load More


Czyli muzyczne wydarzenie roku w USA. Najpopularniejszy festiwal przyciągający tłumy ludzi z całego świata. Celebrytów można zobaczyć nie tylko na scenie, ale także bawiących się jako uczestników festiwalu. Odbywa się co roku w kwietniu w Empire Polo Club, Indio, Kalifornia, na terenie pustyni Colorado. Główne style muzyki pojawiające się na festiwalu to indie, rock, hip-hop oraz muzyka elektroniczna. Na terenie festiwalu znajduje się wiele scen, na których można oglądać muzykę na żywo. Festiwal odgrywany jest 2 razy ze względu na duże zainteresowanie i ilość chętnych, weekend 1 oraz weekend 2, które przypadają najczęściej na 2 i 3 weekend kwietnia. Coachella 2020 odbędzie się wg tej zasady 10-12.04.2020 i 17-19.04.2020. Oficjalne daty pojawią się wkrótce, a tuż po podaniu dat będzie można kupić bilety na Coachella.

Kiedy się pojawiają bilety na Coachella?

Bilety na Coachelle sprzedawane są w dwóch etapach. Pierwsza pula ok 75% biletów sprzedawana jest najczęściej na początku czerwca, roku poprzedzającego festiwal. Czyli, na Coachella 2020 bilety pojawią się wkrótce. Nie ma ogłoszonej dokładnej daty sprzedaży biletów. Trzeba śledzić stronę Coachelli i profile na FB czy Instagramie, gdzie pojawią się na dniach informację (będziemy wrzucać informacje na bieżąco na naszym Instagramie i FB). W zeszłym roku bilety pojawiły się 1.06, dlatego spekuluje się, że sprzedaż powinna zostać uruchomiona pod koniec tego tygodnia lub w przyszłym.

Natomiast druga pula pozostałych biletów pojawi się w styczniu. 

Gdzie można kupić bilety?

Bilety można kupić na oficjalnej stronie Coachella: www.coachella.com

Po zakupieniu biletów dostajemy potwierdzenie i bilety są do odebrania z potwierdzeniem na terenie festiwalu lub za dodatkową opłatą można zamówić bilety z przesyłką do domu. My korzystaliśmy z pierwszej opcji.

Jak wygląda zakup biletu na Coachella?

Zainteresowanie biletami jest bardzo duże. Kiedy kupowaliśmy bilety na Coachelle 2018, bilety na 1 weekend rozeszły się w niecałą godzinę, a na weekend 2 w około 2 h. Na stronę Coachelli trzeba wejść jeszcze przed godziną rozpoczęcia sprzedaży. W momencie rozpoczęcia sprzedaży system automatycznie ustawia nas w kolejce, trzeba czekać aż przyjdzie nasza kolej, żeby kupić bilety. Przyznam, że my działaliśmy na kilka komputerów, bo tak długie są kolejki, a kupowaliśmy bilety dla kilku osób. Trzeba się spieszyć i mieć sprawnie działający komputer.

Ile kosztują bilety?

W zeszłym roku ( na Coachelle 2019) wejście na festiwal na 3 dni GENERAL ADMISSION kosztowało $429, plus TAX ( podatek)

Wejście VIP $999

Przy pierwszej turze biletów sprzedawanych w czerwcu istnieje możliwość podzielenia płatności na 7 rat, co miesiąc od czerwca do grudnia kwota $61,29 jest pobierana z karty kredytowej. Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Nie ma takiej możliwości przy kupnie biletów w styczniu. 

Spanie

Najlepsza opcją jest CAR CAMPING, na który bilet kosztuje 125$. To miejsce na polu namiotowym na auto i namiot lub kilka małych ( 2 się zmieszczą). Nie płaci się od osoby, tylko od auta. Znajduje się on na terenie festiwalu. Jest atrakcją samą w sobie, bo można tam poznać mnóstwo pozytywnych ludzi, imprezować z nimi przed koncertami i po nich. Myślę, że jest to najlepsza opcja

Można również zarezerwować w okolicy hotel czy apartament. Trzeba pamietać, żeby ogarnąć to w miarę szybko, bo zainteresowanie jest duże. 

Weekend 1 a weekend 2

Weekendy są najczęściej identyczne. W tym roku wyjątkowo, podczas weekendu 2 pojawił się gościnnie Kanye West w niedziele (Wielkanocną, bo tak przypadał festiwal) ze swoim Sunday Service. Natomiast poza tym wyjątkiem koncerty oraz plan festiwalu wygląda dokładnie tak samo. Mówi się, że w weekend 1 można zobaczyć większość bawiących się gwiazd i VIP’ów. Wielu Amerykanów jeździ na weekend 1 i 2, żeby zdążyć zobaczyć wszystkie koncerty. Plan jest tak napięty, że czasem kilka ciekawych koncertów odbywa się jednocześnie i trzeba z niektórych rezygnować 

Line up

Kupując bilety na festiwal w czerwcu, nie ma jeszcze line up’u. 

Ogłoszenie artystów występujących na festiwalu odbywa się najczęściej w styczniu. Co roku line up jest ciekawy i bogaty. Myślę, ze każdy znajdzie coś dla siebie i to w odpowiedniej ilości. Zerknijcie poniżej na edycję 2018 i 2019. 


Coachella zawsze znajdowała się w naszym bucket list, dlatego jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy odhaczyć to wydarzenie. Co jeszcze trzeba zobaczyć w USA sprawdź poniżej.

W razie pytań piszcie w komentarzach. Chętnie odpowiemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.